شرکت حسابداری چیست و چگونه انتخاب کنیم؟

امتیاز دهید

شرکت حسابداری چیست و چگونه انتخاب کنیم؟

شرکت حسابداری شرکتی است که برای ارائه خدمات حسابرسی به سایر واحدهای تجاری ایجاد شده است. علاوه بر این، بر اساس توافق نامه، این شرکت های حسابدارسی هستند که بخشی از اختیارات سایر شرکت ها را منتقل می کنند. سپس شرکت وظایف حسابداری و حسابرسی مالیاتی کامل را بر عهده می گیرد و مسئولیت فعالیت های مالی را خود بر عهده می گیرید.

شرکت های حسابرسی می توانند تخصصی باشند. چنین شرکت هایی به مشتریان اجازه می دهند تا هزینه ها و هزینه های تولید را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. و کیفیت گزارش خود را بهبود بخشند. همچنین، شرکت ها می توانند به عنوان بخش های شرکت های حسابرسی عمل کنند. دلیل وجود چنین واحدهایی تمایل به ثبات درآمد است. زیرا حسابرسی تنها می تواند چشم اندازی از تصویر بزرگ ارائه دهد و درصد خطاها را تعیین کند. این حسابداری است که تمام عملیات تجاری شرکت را به تفصیل منعکس می کند. در موسسات حقوقی که به ثبت شرکت ها می پردازند. این گونه تقسیم بندی ها وجود دارد. شرکت های جدید، کارآفرینان فردی، شرکت های مسئولیت محدود و سایر شرکت ها به گزارش ماهانه و فصلی نیاز دارند.

گاهی اوقات، به دلیل حرفه ای نبودن در زمینه حسابداری، نمی توان تصمیم گرفت که هنگام انتخاب در مورد اینکه کدام شرکت سوابق را در سازمان خود نگه می دارد. و با چه معیارهایی هدایت می شوند.

ما در این بررسی سعی خواهیم کرد اصول کلی ارائه دهیم که می تواند به این انتخاب دشوار کمک کند.

شرکت حسابداری چیست و چگونه انتخاب کنیم؟توصیه ما برای انتخاب حسابرس

به طور جداگانه، ما متذکر می شویم که منظور ما از یک شرکت حسابرسی به هیچ وجه گروهی متشکل از 2-3 حسابدار نیست. که شخصاً سوابق 10-15 سازمان را نگهداری می کنند. این دسته از افراد باید به عنوان حسابداران خصوصی طبقه بندی شوند.

ریسک همکاری با چنین تیم های کوچکی یکی از بالاترین هاست. گاهی اوقات اتفاق می افتد که با استثناهای خوشایند روبرو می شود. اما دقیقاً به عنوان استثنا، در حالی که در عمل کلی این تیم های موقتی ناپایدار هستند که در موارد نادری می توانند به یک سازمان حرفه ای بزرگ و پایدار با یک سیستم کاری خوب تبدیل شوند. طبق مشاهدات ما، این موضوع برای هر تجارت دیگری نیز صادق است. بیش از 10٪ از حسابدارانی که به طور مستقل شروع به نگهداری سوابق برای چندین سازمان شخص ثالث می کنند، با موفقیت مرحله تشکیل را دور می زنند و جهت کار انتخابی را برای کارهای بیشتر انجام می دهند.

توصیه ما برای انتخاب حسابرستفاوت شرکت های حسابرسی

یک شرکت حسابدارسی ، در درک ما، یک سازمان حرفه ای است که حداقل 10 کارمند دارد.سوابق حداقل 100 شرکت و کارآفرین را نگه می دارد و بیش از 3 سال است که در بازار فعالیت می کند.

در همکاری با یک شرکت حسابرسی، یکی از عوامل مثبت اصلی، ثبات این سازمان و قابل تعویض بودن کارکنان آن است.

قیمت ثبات یک شرکت حسابرسی تمرکز بر مقیاس صنعتی حسابداری است. و بنابراین هر یک از کارکنان یک شرکت حسابرسی (به همراه دستیاران) برای 10 تا 15 شرکت و گاه حتی بیشتر سوابق را نگه می دارند که طبیعتاً این امر را تحمیل می کند. محدودیت در اندازه شرکت های مشتری

هنگام انتخاب بین گزینه های حفظ حسابدار خود در کارکنان سازمان و همکاری با یک شرکت حسابداری، باید به وضوح درک کنید که داشتن حسابدار شخصی شما در کارکنان یک ضرورت عینی است.

تفاوت شرکت های حسابرسیآیا کسب و کار نوپا نیاز به حسابرسی دارد؟

اگر فعالیت شما در مرحله توسعه است که توجه یک کارمند حسابداری به صورت ساعتی مورد نیاز است. اگر حجم معاملات به حدی باشد که برای نگهداری سوابق به دو یا چند حسابدار واجد شرایط نیاز باشد، در این صورت می توانید حسابداری را به یک شرکت حسابرسی منتقل کنید. بخشی از عملکرد کنترل، نظارت و گزارش دهی است. یعنی در این مورد، گاهی اوقات توصیه می شود که یک شرکت حسابرسی فقط وظایف حسابدار اصلی را منتقل کند. در حالی که عملیات معمول حسابداری توسط کارکنان خود انجام می شود.

همچنین، برای سازمان‌های متوسط ​​و بزرگ، ممکن است و گاهی بسیار توصیه می‌شود که با یک شرکت حسابرسی به عنوان بخشی از انتقال یک فرآیند حسابداری جداگانه همکاری کنند – به عنوان مثال، حقوق و دستمزد یا مجموعه‌ای از عملیات کاملاً مجزا.

آیا کسب و کار نوپا نیاز به حسابرسی دارد؟فرایند شرکت های حسابرسی

اگر حجم عملیات شرکت شما، توجه داشته باشیم که مربوط به جریان نقدی نیست. دقیقاً تعداد عملیات حسابداری است. کم است و به طور متوسط ​​بیش از یک ساعت در روز نیاز به توجه یک حسابدار دارد . پس این دقیقاً موردی است که همکاری با شرکت حسابرسی به سودآورترین و مصلحت‌آمیزترین راه باشد. این مطمئناً هم ارزان تر و هم قابل اعتمادتر از کارمند خود شما است که وقت اصلی او با هیچ کاری مشغول نیست.

در این حالت، کل فرآیند حسابداری به شرکت حسابرسی منتقل می شود – از تهیه اسناد اولیه، تهیه دستورهای پرداخت و پایان دادن به تهیه و ارائه گزارش.

بار دیگر متذکر می شویم که ملاک تعداد تراکنش ها به گردش پول مربوط نمی شود.

در میان مشتریان مرکز حسابداری و قانون مالیات “مشاور” سازمان هایی وجود دارد که گردش مالی آنها بیش از 100 میلیارد ریال در ماه است. اما تعداد اسناد حسابداری (فاکتورها، اعمال، دستورات پرداخت) حداکثر 3 در روز است. همان فروشگاه های خرده فروشی با گردش نقدی تا 1 میلیارد ریال. صدها و گاهی هزاران سند حسابداری در ماه دارند.

با این حال، تعداد معاملات تنها معیار برای ارزیابی امکان سنجی انتقال حسابداری به یک شرکت حسابرسی نیست.

فرایند شرکت های حسابرسی

دیگر مقالات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *