امتیاز دهید

مفاصا حساب ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی غیرحضوری شد .

بخشنامه نحوه ارائه خدمات غیرحضوری مفاصا حساب ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی از سوی دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به تمامی واحدهای ستادی و استانی این سازمان ابلاغ شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در راستای توسعه‌ خدمات دولت ‌‌‌الکترونیک، بهره‌گیری ‌از خدمات‌‌الکترونیکی درتسهیل فضای کسب‌و‌کار، تامین‌ نیازهای عمومی و کاهش مراجعات ‌حضوری مردم ، بند«۲» ماده(۴) مصوبه جلسه شماره ۱۵ مورخ ۷‏‏‏‏/۵‏‏‏‏/۱۳۹۹ شورای ‌اجرایی فناوری ‌اطلاعات ‌کشور و در اجرای طرح تحول دیجیتال و بهبود فرآیندهای خدمات بیمه‌ای، مفاصاحساب قراردادهای موضوع ماده (۳۸) قانون تامین‌اجتماعی به کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی به‌صورت سند‌الکترونیکی معتبر به صورت غیرحضوری ارائه می شود.

بر این اساس، با توجه به این‌که در اجرای مصوبه شورای ‌اجرایی‌ فناوری اطلاعات کشور، ابلاغ مفاصاحساب به واگذارندگان‌کار و مقاطعه‌کاران مستلزم دارا بودن شماره‌کارگاهی در سیستم جامع اتوماسیون بیمه‌ای و ایجاد حساب‌کاربری در سامانه خدمات ‌الکترونیک و غیرحضوری سازمان به نشانی Eservices.tamin.ir است، لذا درخصوص قراردادهای مشمول ماده (۳۸) قانون تامین ‌اجتماعی کلیه واگذارندگان ‌کار و مقاطعه‌کاران مکلف ‌‌هستند ضمن اخذ شماره کارگاهی، نسبت به ایجاد حساب‌کاربری و تکمیل فرم‌درخواست و تعهدنامه استفاده از خدمات ‌الکترونیک در سامانه مذکور اقدام‌ نمایند.

نظر به‌ این‌ که ابلاغ مفاصاحساب ماده (۳۸) قانون از طریق شماره‌ کارگاهی تخصیص ‌یافته به ‌نشانی مندرج در قرارداد به حساب ‌کاربری واگذارندگان ‌کار انجام می‌پذیرد، می‌بایست به ‌هنگام تخصیص ردیف ‌پیمان با‌ رعایت ضوابط نامنویسی متمرکز کارگاه و پیمان نسبت به شناسایی و ثبت شماره‌کارگاه مذکور اقدام‌ نمایند.

در مواردی‌ که در راستای مساعدت با مقاطعه‌کاران، صدور مفاصاحساب پیش از انجام بازرسی از دفاتر قانونی با دریافت تعهدنامه (پیوست) انجام ‌می‌پذیرد، لازم ‌است تعهدنامه مذکور صرفاً یک‌بار برای هر دوره مالی اخذ‌ شود.

از تاریخ صدور این ‌بخشنامه( ۱۹ آذر ۹۹)، مفاصاحساب ماده(۳۸) قانون می‌بایست صرفا به ‌صورت ‌الکترونیک صادر و ابلاغ‌ شود و هرگونه اقدام ‌مغایر با مقررات تعیین‌شده فاقد اعتبار قانونی‌است.

برای دانلود متن کامل بخشنامه کلیک کنید :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *