امتیاز دهید

مشاوره مالیاتی پزشکان

یکی از گروه هایی که در سال های اخیر بیش از گذشته زیر ذره بین سازمان امور  مالیاتی قرار گرفته اند صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی هستند .ما در گروه مالی ومالیاتی آتس با بهره گیری از باتجربه ترین کارشناسان مالیاتی حوزه پزشکی به شما کمک خواهیم کرد که تا با آسودگی خاطر این مسیر را بگذرانید .هدف ما از ایجاد خدمات بخش پزشکی ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود نسبت به جامعه پزشکی کشور میباشد .

شما به عنوان یک پزشک تا چه حدودی به تکالیف قانونی و مالیاتی صنف خود آشنا هستید؟

جهت آشنایی کلی با قوانین و مقررات مالیاتی صنف خود با ما همراه باشید .

مدتی است که سازمان امور مالیاتی پزشکان را ملزم به نصب کارت خوان در مطب های خود کرده است . این امر سبب شده است که سازمان امور مالیاتی تراکنش های مالی پزشکان و کادر درمانی را به شدت کنترل کند .

از این رو بهتر است صاحبان این صنف اظهار نامه های‌ مالیاتی خود را با دقت بیشتری به سازمان امور مالیاتی تسلیم کنند .

با وجود چنین شرایطی جهت کاهش ریسک در مواجهه با ممیزان مالیاتی ، حضور مشاوران مالی و مالیاتی متخصص در کنار این افراد بیش از پیش احساس می شود .

پزشکان طبق ماده 93 قانون مالیات های مستقیم مشمول مالیات بر درآمد مشاغل و اجرای ماده 169 قانون مالیات های مستقیم ( ارسال صورت معاملات فصلی ) هستند.

با توجه به این موضوع پزشکان گرامی موظف هستند تا در اولین فرصت پس از تاسیس مطب خود به نزدیک ترین شعبه اداره امور مالیاتی محل فعالیت خود مراجعه و جهت تشکیل پرونده مالیاتی اقدام کنند .

پزشکان از لحاظ مالیاتی به سه گروه تقسیم میشوند :

1 :  پزشکانی با درآمد ابرازی بیشتر از یک و نیم میلیارد تومان

2 :  پزشکانی با درآمد ابرازی بین 500 میلیون تا یک و نیم میلیارد تومان

3:  پزشکانی با درآمد ابرازی کمتر از 500 میلیون تومان

محاسبه نرخ مالیات قابل پرداخت هر کدام از گروه های بالا بر اساس ضرایب مشخصی است که میتوانید برای آگاهی از این مورد و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

نکته : پزشکانی که در دسته اول قرار میگیرند موظف به نگهداری دفاتر قانونی ، ارسال اظهارنامه ، صدور صورت حساب و ارسال گزارشات معاملات فصلی هستند .

بر اساس بند (ی) تبصره 6 ماده واحده قانون بودجه کشور :

کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی ، پیراپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، سازمان نظام پزشکی ایران ، سازمان دامپزشکی یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می‌شود ، مکلفند از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند .

بر اساس بند (ک) تبصره 6 قانون بودجه کشور ، کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی، نیروهای مسلح، خیریه ها و شرکتهای دولتی مکلفند ده درصد (١٠ %) از حق الزحمه یا حق العمل پزشکی ، پزشکان را که به موجب دریافت وجه صورتحسابهای ارسالی به بیمه ها و یا نقداً از طرف بیمار پرداخت می شود به عنوان علی الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند .

مالیات علی الحساب این بند شامل کلیه پرداختهایی که به عنوان درآمد حقوق و کارانه مطابق بند «الف» این تبصره پرداخت و مالیات آن کسر می شود، نخواهد بود.

ما برای هر گروه از اشخاص زیر برنامه ویژه ای داریم :

اگر هنوز ثبت نام مالیاتی نکرده اید و پرونده مالیاتی تشکیل نداده اید ؟

اگر هنوز نمیدانید جزو کدام گروه مالیاتی هستید و چه تکالیف مالیاتی دارید ؟

اگر اداره مالیات برای شما برگ تشخیص مالیاتی صادر کرده و به آن معترض هستید ؟

اگر دستگاه پوز خود را در اداره مالیات ثبت نکرده اید ؟

اگر اظهارنامه مالیاتی خود را نفرستاده اید ؟

اگر مبالغی تحت عنوان مالیات تکلیفی توسط بیمارستانهایی که همکاری میکنید از شما کسر میگردد ؟

با ما در تماس باشید وجهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید .