کم کردن مالیات با استفاده از ظرفیت های قانونی

امتیاز دهید

کم کردن مالیات با استفاده از ظرفیت های قانونی حق قانونی هر کسب و کار هست.

یکی از مهمترین چالش های امروز هر کسب و کاری ، مقوله مالیات و کم کردن مالیات می باشد . شما بعنوان یک شخص یا شرکت که مشغول به فعالیت اقتصادی می باشید و کسب و کاری دارید قطعا با موضوع مالیات و چگونه کم کردن مالیات برخورد کرده اید و دنبال راههای کم کردن مالیات گشته اید.

کم کردن مالیات بصورت کاملا قانونی با استفاده از ظرفیت های قانونی که هر شخص یا شرکت برایش مهیا می باشد یکی از هنرهای مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی می باشد.

در طول سالیانی که فعالیت داشته ایم بسیار شرکتها و اشخاص را دیده ایم که با وجود اینکه می توانسته اند مالیات کمتری پرداخت نمایند ولی بدلیل عدم آگاهی از ظرفیت های قانونی کم کردن مالیات، نتوانسته اند به این هدف دست یابند.

برای مثال شرکتی تولیدی که در سال 95 موفق به اخذ پروانه بهره برداری و تولید از وزارتخانه ذیربط گردیده بود نتوانسته از ظرفیت قانونی معافیت نرخ صفر خود در پنج سال استفاده نماید(مطابق ماده132قانون مالیاتهای مستقیم) و هر سال مالیات زیادی پرداخت نموده است و آن هم فقط بدلیل عدم آگاهی و تسلط بر قوانین مالیاتی.

بنابراین کم کردن مالیات بر اساس قانون یک تخصص است و صاحبان کسب و کار باید ابتدا نسبت به پیشگیری و در صورت نیاز به درمان موضوعات و چالشهای پیش روی کسب و کار خود بپردازند.

حتما شنیده اید که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است لذا پیشنهاد اول ما به شما صاحبین کسب و کار، بکارگیری مشاور مالیاتی جهت پیشگیری از پرداخت مالیات زیاد می باشد چرا که اعتقاد داریم اگر شما از مشاوره و هدایت یک فرد مجرب در حوزه مالیاتی استفاده نمایید هیچگاه به فکر کم کردن مالیات خود نمی افتید چرا که مالیات در مرحله اول بصورت اتوماتیک کم میشود ولی اگر برایتان برگ مالیاتی صادر شده که فکر می کنید مبلغ آن منطقی نیست  و زیاد است می توانید با گروه مشاوره مالیاتی آتس تماس حاصل فرمایید تا با راهنمایی و مشاوره های لازم به شما بگویند که آیا پرونده شما می تواند از ظرفیت های قانونی کم کردن مالیات استفاده نماید یا خیر .

بحث کم کردن مالیات در حوزه پیش گیری ابعاد خیلی زیادی دارد که در این مقال نمی گنجد ولی بصورت سر فصل می توان به موارد زیر اشاره کرد .

  1. پیش ممیزی اسناد حسابداری قبل از اینکه رسیدگی مالیاتی انجام شود .

در این مرحله برای کم کردن مالیات ، فردی مجرب درحوزه حسابداری با دانش مالیاتی و تجربه رسیدگی مالیاتی کلیه اسناد حسابداری شما را مورد رسیدگی مالیاتی قرار میدهد تا درصورتیکه مشکلی وجود دارد در این مرحله پیدا و راه حل مناسب با آن مشکل ارائه شود .

  1. بررسی شرکت مورد بررسی از نظرظرفیت های قانونی جهت کم کردن مالیات.

شامل بررسی کلیه معافیت ها و بخشودگی های مالیاتی که طبق قوانین مالیاتی و بودجه ای وآئین نامه ها و بخشنامه های صادره قابلیت استفاده کردن در آن شرکت را دارد.

  1. ارائه پیشنهادهای راهبردی جهت رفع نواقص حسابداری و مالیاتی جهت کم کردم مالیات.

کارشناسان مربوطه با بررسی دو مرحله قبل و پیدا کردن مشکلات و نواقص سیستم حسابداری و مالیاتی کسب و کار شما، نسبت به ترسیم نقشه راه حسابداری و نحوه ثبت و نگهداری حسابها اقدام نموده و این امر باعث کم کردن مالیات شما خواهد شد.

در پایان ضمن تشکر از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید به شما اطمینان میدهیم که با ما به آینده امن و روشنی در حوزه کم کردن مالیات خواهید رسید.

کارشناسان مجرب ما 24ساعته پاسخگوی مشکلات مالیاتی شما فعالان اقتصادی در حوزه کم کردن مالیات میباشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *